About us

As a result of the relief efforts initiated by individuals after the 1999 Gölcük earthquake, we believed that the spirit of solidarity should continue not only in times of disaster, but in all areas of life. As in the changing and evolving world, poverty and unemployment are on the rise. Job accidents, traffic accidents, war and violence are making many people disabled and unemployable. Children are most harmed by this, while the future of societies is damaged.

Volunteers gathered under the presidency of Burhanettin Güler and created Train of Hope on February 4, 2011 with the idea that it is necessary to reach thousands or even millions of people. Solidarity and sharing are important contributors to peace, and it was necessary to strive for them.

Today, the Train of Hope Aid and Solidarity Association is a very large family of volunteers that comes together regularly to reach countless underpriviledged people from every city in Turkey.

We provide

 • food

 • clothing

 • housewares

 • medication

 • baby equipment

 • technical aids (wheel chairs, crutches etc.)

 • school supplies

 

to those in need.

Furthermore Train of Hope

 • awards scholarships,

 • provides libraries with books,

 • funds school renovations,

 • and funds home renovations where underprivileged families are forced to live under unbearable housing circumstances.

 

Umut Treni Derneği’nin tüm çalışmaları güven ve şeffaflık felsefesi üzerine kurulmuştur. Sadece ülkemizde değil, dünyanın pek çok ülkesinden sayısız üye katılımının olmasının sebepleri bunlardır. Umut Treni’ni farklı kılan şey; sermayenin sevgi ve güven olmasıdır. Derneğin amacı; Milyonlarca sayıda olan fakat yönlerini kaybeden kuruluşların ve pek çok suiistimalden dolayı güvenlerini kaybederek yardımlaşmanın güzelliğinden uzaklaşan insanların ışığı olabilmek ve bu sayede ihtiyaç sahibi herkese ulaşabilmektir. Yurt içi ve yurt dışındaki tüm üyeleri gönüllülük ilkesine bağlı kalarak el birliği ile zaman ve imkânlarını ihtiyaç sahipleri için seve seve kullanmaktadır. Dernek bünyesinde neredeyse günün 20 saati büyük bir zevkle çalışan üyeler mevcuttur. “ihtiyaç sahiplerinin aciliyetleri bizlerin keyfine kalmış bir durum değildir” diyerek farklarını bir kez daha ortaya koymaktadırlar.

Yapılan pek çok destek çalışmalarının yanında, internetteki sosyal ağ üzerinde var olan “Alo Kana İhtiyacım Var” adlı gruplarıyla, acil kan anonslarını üyelerine yayıyor, kısa süreler içinde aranan kanı bularak bu anlamda da toplumsal fayda sağlamaktadırlar. Umut Treni Derneği ayrıca 2013 yılında İstanbul Organ Nakli Koordinatörleri ile bir araya gelerek “Her bağış yeni bir hayat demektir” düşüncesi ile bünyesinde Organ Bağışını yaygınlaştırma çalışmalarını da başlatmış ve bu çalışmalara Koordinatörler ile devam etmektedir. 2013 yılında ayrıca, dünya yüzeyinde sevgi desteğine ihtiyacı olan tek canlının insan olmadı felsefesinden yola çıkarak, bünyesi içerisine bulunan tüm Doğa ve Hayvan Dostlarını birleştirip onlara destek verme çalışmalarına da başlamış bulunmaktadır. Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, gerçekten ihtiyaç olunan her konuda varlığını devam ettirip git gide daha da büyüyerek istikrarla yoluna devam eden örnek bir dernektir. Umut Treni, gönüllü olmak isteyen herkesi, umudun olduğu yerde bekliyor. Sevgilerimizle…

"asdf aasdf asdf adsfa asdfa adf

af asdf adfasdf af "

Burhan Güler, Başkan

Our Mission

Be the light to those who have lost direction and touch those who are unaware of the beauty of solidarity.